זה הזמן למצוא בית באשקלון

אצלנו תוכלו למצוא את הנכס שיענה בדיוק על הצרכים שלכם ויניב לכם את התשואה הטובה ביותר בהווה ובעתיד. בין רשימת הנכסים שלנו תמצאו דירות בוטיק, בתים לשימור, דירות גן, פנטהאוזים, דירות גג, בתי יוקרה וכן דירות ובתים עם אפיקי השקעה ורווח מניבים.

5/5
נעים להכיר

צוות המשרד

נתיב ימין

שיווק דיגיטלי

קובי דניאלי

רואה חשבון

מושיקו בוקרא

עו"ד

בניין חדש מגיע לברנע!

האם אתם מוכנים לפרויקט היוקרה החדש בעיר?

שאלות נפוצות

במדינת ישראל הרבה מרוכשי הבתים משתמשים במוצר הפיננסי שנקרא משכנתא.
איך לוקחים משכנא לקניית בית בצורה נכונה? להלן השלבים:

 

1. קבלת אישור עקרוני למשכנתא
בשלב הזה, אנחנו רוצים שהבנק יכיר אותנו פיננסית ואת הסכום הכללי של הנכס שברצוננו לרכוש. האם צריך להגיע עם חוזה מכר חתום? לא! מי שיחתום על חוזה ואז יבקש אישור עקרוני למשכנתא, מסתכן שלא תאושר לו משכנתא, או שתאושר לו משכנתא אך לא בסכום של רכישת הנכס.

 

2. קבלת אישור ספיצפי על נכס
בשלב זה, מגיעים לבנק שהחלטנו לבצע איתו את העסקה של לקיחת המשכנתא. הבנק יבצע כאן אישור ספציפי על הנכס המדובר, בכפוף לאישור העקרוני שניתן בשלב הקודם.

 

3. בניית תמהיל מסלולים נכון
בשלב זה, יש לבנות את התהליך הנכון לטובת העסקה שלכם. מי שלוקח משכנתא לקניית בית, או מי שלוקח משכנתא לקניית בית להשקעה, ייקחו מסלולים שונים. יש להתאים את המסלולים לפי הצורך האישי שלכם ולא להסתמך על "ההמלצה" של מוכר המשכנתאות בבנק.

 

4. חתימה על המשכנתא וביצוע טופס טיולים
בשלב זה מבצעים את הדברים הלוגיסטיים והבירוקרטיים כגון רישום הערות אזהרה, כתיבת משכון ברשם המשכונות ועוד.

 

מומלץ להביא שמאי טרום חתימת חוזה על מנת לאמת את המחיר לפני חתימת חוזה. בנוסף, חייב לבצע סקר שוק ומשא ומתן מעמיק עם הבנקים לפני בחירת הבנק שממנו תתבצע לקיחת המשכנתא.

 

אלו השלבים שלפיהם, כל מי שרוצה לקחת משכנתא לקניית בית, צריך לעבוד על מנת לבצע את התהליך בצורה נכונה ויעילה.

מס רכישה הוא אחד המיסים המוטלים על רוכשי מקרקעין והוא משולם לרשות המיסים במחלקת מיסוי מקרקעין. מס זה חל על כל אדם שרוכש זכות מקרקעין בישראל: דירה, משרד, חנות, מחסן, קרקע וכו'. יש הבדל באחוזי המס המשולמים בין דירות למגורים לבין נכסי מקרקעין אחרים. עבור אוכלוסיות מסוימות ו/או במקרים מסוימים החוק מציע הקלות/פטורים חלקיים או מלאים ממס הרכישה. עבור דירה שניה למשל צריך לשלם מס רכישה החל מהשקל הראשון של שווי הדירה אולם יש הקלות ופטורים שכדאי להכיר ואולי יכולים להקל עליכם.

ראשית – כיצד מחשבים מס רכישה?

לאחר שתצהירו על רכישת דירה במשרדי מיסוי מקרקעין וכדי להשלים את הרישום שלה על שמכם תצטרכו להציג אישור שאין לכם חוב במס רכישה. בעבור דירות מס הרכישה הוא מדורג בהתאם לשווי הדירה בעסקה. בעבור נכסי מקרקעין אחרים המס יהיה באחוז קבוע בהתאם למה שיקבע בחוק באותה השנה. עבור דירה ראשונה כאמור מס הרכישה לשנת 2020 יהיה 0% מס רכישה עבור דירה ראשונה בשווי של מיליון ו744 אלף שח. 3.5% עבור דירה בשווי הזה ועד לשווי של 2,069,205 ₪, 5% עבור דירות יקרות יותר ועד 5 מיליון ו338 אלף שח וכך הלאה.

עבור דירה שניה, שלישית וכך הלאה מס הרכישה יתחיל מ5% ויגדל עד 10% בהתאם לשווי הנכס. כדאי לדעת שמס המדורג מתעדכן אחת לשנה ולכן עשוי לעשות להשתנות בזמן קריאת מאמר זה.

רכישת דירה שנייה

רכישת דירה שנייה היא השאיפה הבאה של כל משפחה שסיימה את רכישת הדירה הראשונה. לאחר שדאגו בעלי המשפחה לדירה למגורים, כעת ניתן יהיה לרכוש דירה שנייה. דירה זו לרוב תהיה דירה להשקעה אך לעתים עשויה להיות דירה עבור מגורי הילדים שגדלו וכעזרה עבורם, יכולה להיות גם דירה גדולה יותר עם התרחבות המשפחה והרצון לעבור לבית גדול יותר ועד שיימכר הבית הראשון ועוד. בחלק מהמקרים יהיו הקלות, הנחות ואפילו פטורים ממס רכישה בתנאים מסוימים ובהתאם לסיבת הרכישה.

הנחות ופטורים ממס רכישה על דירה שנייה

במקרים מסוימים התקנות במיסוי מקרקעים מאפשרות הנחות או פטורים מלאים או חלקיים של תשלום מס הרכישה. כעת נציג בפניכם חלק מהפטורים האפשריים אולם אם תרצו לוודא פרטים לגבי המקרה האישי שלכם ולהיות בטוחים תוכלו ליצור קשר עמנו באתר של עו"ד עמית ורד ונשמח ללוות אתכם בתהליך.

  • שיפור דיור – במידה ואדם משפר את הדירה שבה הוא חי, כלומר רוצה לעבור לדירה אחרת ובזמן שבין רכישת הדירה השנייה לדירה הראשונה יש מרווח קצר עד שמתבצע המעבר בפועל – יוכל לקבל הקפאה של תשלום מס הרכישה וזאת בתנאי שתוך 18 חודשים ימכור את הדירה הראשונה. במידה ורכש את הדירה השנייה מיזם או קבלן כחדשה, יצטרך למכור את הדירה השנייה תוך 12 חודשים מהיום שבו הדירה החדשה תעבור לידיו. במידה ולא ימכור את הדירה השנייה במהלך התקופה הקצובה בחוק ייאלץ בעל הנכסים לשלם את הפרש מס הרכישה.
  • עסקת מתנה – במקרה של עסקת מתנה, כלומר קבלת דירה מאדם קרוב, ישולם 1/3 משיעור המס הרגיל. במידה ומדובר בהעברת בעלות של דירה לבן/בת הזוג עמם גרים ביחד בדירה יש פטור מלא ממס הרכישה. כלומר הורה המעוניין לרשום דירה על ילדיו כדירה ראשונה ישלם לפי מדרגות המס של דירה ראשונה כיוון שהדירה היא כביכול בבעלות הילדים ולא דירה שנייה של ההורה.
  • הנחה לנכים – יש אוכלוסיות או חלקים מסוימים באוכלוסייה הזכאים להנחות או פטורים ממס רכישה. אדם המוגדר כעיוור או נכה הרוכש דירה לשם מגורים, זכאי להנחות משמעותיות ברכישת הדירה כאשר מדרגות המס יחלו מסכומים גבוהים יותר של דירה. כלומר ברוב המקרים של דירה ממוצעת כלל לא ישלם מס רכישה. כמובן שצריך להיות דרגת נכות מסוימת המוכר על ידי ביטוח לאומי לצורך הכרה בהנחה זו.
הציבור הרחב קונה דירה ולא מבצע בדיקות מיוחדות טרם רכישת הדירה.

 

לפני שקונים דירה צריך לבצע בדיקה אצל 2 רשויות במדינת ישראל:

 

1. מחלקת הנדסה
2. טאבו

 

1. מחלקת הנדסה אמונה על כל הצד של תכנון ובנייה בעיר. במחלקת הנדסה יש לבדוק האם יש חריגות בנייה, היטלים או אגרות לתשלום.

 

2. הטאבו אמון על כל הצד הקנייני. כלומר כל מה שקשור לנכס כגון שעבודים, הצמדות (מחסן, חנייה, גג ועוד), מי הבעלים ועוד.שני אנשי המקצוע שאחראים על הבדיקו הללו הם:

 

1. עו"ד – בדיקה קניינית
2. שמאי – בדיקה תכנונית

 

כמובן שניתן לבצע את הבדיקות הקנייניות והתכנוניות באופן עצמאי אך מומלץ טרם חתימת חוזה להביא עו"ד ושמאי.

לא מעטים האנשים אשר מגיעים לבנק על מנת לקחת משכנתא אך לא באמת מודעים למה זה אומר, או על מה בדיוק עליהם לשים לב בתמהיל, יש גם את אלו שלא יודעים על מה כל כך מדובר כאשר הם שומעים את המילה תמהיל.

מכיוון שמדובר על דבר אשר אינו פשוט כל כך, מומלץ לקחת יועץ משכנתאות שיוכל לעזור לכם לקחת את המשכנתא עם התמהיל הטוב והנכון ביותר עבורכם, יחד איתכם הוא עושה את החישוב הנכון על מנת להתאים עבורכם את התמהיל הנכון ביותר.

במידה ומיהרתם מידי ולא חשבתם שאתם זקוקים ליועץ משכנתאות חשוב לבדוק היטב האם עשיתם טעות מסוימת, גם אם מדובר על טעות קטנה היא יכולה להתבטא בלא מעט כסף בהחזר החודשי שלכם ולכן, יש לבדוק היטב כמה אתם משלמים כל חודש. לאחר בדיקה מסוימת יכול להיות כי מחזור משכנתא זה הצעד הנכון ביותר עבורכם.

מחזור משכנתא – מדוע מומלץ?

מה שאומר בעצם הליך מחזור משכנתא זה שבעצם מבצעים לקיחת משכנתא חדשה על מנת לכסות את המשכנתא הישנה.

למשל: במידה ואכן הייתם בבנק לבדכם ללא ייעוץ של יועץ משכנתאות מקצועי, רוב הסיכויים כי עשיתם טעות ויכול להיות כי בעקבות הטעות הזו אתם מחזירים הרבה יותר ממה שאתם יכולים להחזיר.

לכן, מבצעים את התהליך של מחזור משכנתא על מנת לבדוק היטב האם כיום קיימות הטבות מסוימות שיכולות להיות טובות יותר, וכן יכול להיות כי התמהיל שתוציאו מהבנק יכול להיות טוב בהרבה מהתמהיל שלכם אותו קיבלתם לפני כמה שנים.

מחזור משכנתא הינו הליך מאוד מומלץ, וקיימים לא מעט אנשים אשר כלל לא מודעים לכך או שלא חושבים כי בכך צורך, חשיבה זו הינה חשיבה מוטעית מכיוון שמדובר על לקיחת משכנתא חדשה שיכולה להגיע עם הטבות ולהיות טובה יותר מהמשכנתא אותה שילמתם עד עכשיו.

מחזור משכנתא רק עם יועץ משכנתאות!

הדבר המומלץ ביותר לעשות כאשר מעוניינים לבצע מחזור משכנתא הוא לקחת יועץ משכנתאות מקצועי ביותר על מנת שיוכל להשיג עבורכם את התמהיל הטוב ביותר למשכנתא.

לא תמיד אתם יכולים לבצע זאת בכוחות עצמכם מול הבנק בצורה נכונה ולכן, מומלץ לקחת איש מקצוע אשר יוכל לעשות זאת בצורה הנכונה והמקצועית ביותר.

יועץ משכנתאות מקצועי אשר הינו בעל מוניטין של לא מעט שנים, יודע בצורה הטובה והמקצועית ביותר כיצד להתמקח עם הבנק ולבחור עבורכם את תמהיל המשכנתא הטוב ביותר.

אתם יכולים להיות בטוחים כי באמצעות יועץ משכנתאות מקצועי אשר רואה את טובת הלקוח שלו לנגד עיניו, אתם יכולים להגיע לתוצאות טובות בהרבה מאשר לעשות זאת בכוחות עצמכם ללא עזרה חיצונית. לכן, מומלץ לבצע מחזור משכנתא ללא ספק, אך רק באמצעות יועץ משכנתאות מקצועי.

יש מיתוס במדינת ישראל שצריך הון עצמי על מנת להרוויח כסף בנדל"ן. המיתוס הזה מחזיק משקיעי נדל"ן רבים שמשוכנעים שלא ניתן לבצע עסקאות בנדל"ן אם אין הון עצמי.

 

את המיתוס הזה שובר יזם הנדל"ן שי שור בסדרת הספרים "נדל"ן לא רק לעשירים", ששם הוא מתאר איך כל אדם באשר הוא יכול לקנות דירה בלי הון עצמי, כי כך הוא התחיל.

 

האסטרטגיה שאיתה בחר שור לעבוד, היא האסטרטגיה של איחוד כוחות עם אנשים אחרים עם מטרות זהות לשלו.

 

אם ישנו נכס בעלות של 500,000 ש"ח לדוגמה, ניתן לרכוש את הנכס עם שותף או שותפים והכסף של אחד מהשותפים יגיע דרך מימון של הבנק. כך ניתן לקנות דירה בלי הון עצמי ראשוני.

 

ההון העצמי היחיד שמושקע בתהליך הוא ההון העצמי שמשולם מדיי חודש לבנק עבור תשלום הריביות החודשיות.

 

כמובן, שישנן עוד אסטרטגיות רבות שאיתן ניתן לקנות דירה בלי הון עצמי ובכללי להרוויח כסף מתחום הנדל"ן. חשוב לכתוב את הפרופיל האישי ולהרכיב תכנית עסקית מפורטת על מנת לדעת באיזו אסטרטגיה לבחור.
קבוצת רכישה בנדל"ן היא דרך שניתן להגיע לעסקה במחירים אטרקטיביים. משקיעים רבים פונים בשנים האחרונות לרכישת נכסים במסגרת קבוצת רכישה על מנת לרכוש נכס במחיר מוזל ממחיר השוק.

 

בקבוצת הרכישה המטרה היא לחסוך את עלות היזם. כאשר משקיע רוכש נכס חדש, היזם מרוויח על חשבון אותו משקיע. בקבוצת הרכישה, מפאת הסיבה שאין יזם, אז רואים חסכון מצד הקבוצה.

 

בקבוצת רכישה ישנם מספר כללים שצריך לעבוד לפיהם על מנת להצליח בתהליך:

 

1. אם מדובר בקבוצת רכישה קלאסית, שכל חברי הקבוצה מכירים אחת את השני, תמיד יהיה מישהו בולט יותר שיקח פיקוד על התהליך. חשוב לוודא איתו שהוא מכיר את התהליך, על מנת שהעסקה לא תיעצר בשלבים מסויימים.

 

2. אם מדובר בקבוצה שהחברים לא מכירים אחד את השני, יש לבדוק את מארגן הקבוצה, מי הוא, מה ניסיונו ואילו פרויקטים הוא ביצע בעבר. מומלץ לבדוק עם קבוצות עבר שהתהליך בוצע בצורה חיובית. אם לא, אז לא לרכוש דרך מארגן הקבוצה הזה.

 

3. יש לבדוק באיזה מצב תכנוני נמצאת הקרקע שרוצים לרכוש. האם היזם רכש אותה ועכשיו הוא מוכר את הקרקע לקבוצה עצמה. כלומר, את רוב הרווח שלו הוא מרוויח בהתחלה, או שהוא מלווה את הרוכשים בתהליך הרכישה והוא יקבל סכום כסף יחסי כתוצאה מרכישת הקרקע, על פי הסכם מול הקבוצה.

 

4. חובה לבדוק את הסכם השיתוף של הקבוצה. עו"ד מקרקעין (עדיפות שמתמחה בקבוצות רכישה) צריך לבדוק את ההסכם שעתידים לחתום הקבוצה, או אם ההצטרפות של הרוכש מגיע לאחר רכישת הקרקע.

 

חשוב לא להקל ראש כאשר המטרה היא לרכוש דרך קבוצת רכישה, כי צריך לזכור שיש כאן "חתונה" לתקופת זמן לא קצרה.

נסח טאבו או בשמו הרשמי 'נסח רישום', יש למצוא אך ורק דרך האתר של משרד המשפטים ולא להשתמש בגורמים לא רשמיים כגון דואר ישראל או כל חברה אחרת שמציעה את שירות הוצאת נסח הטאבו.

השאלה הזאת עולה לכל משקיע בתחילת דרכו. לפני שרוצים לבצע עסקת נדל"ן צריך להבין את אזור ההשקעה.

 

בעולם הנדל"ן הישראלי ישנן ערים קבועות שמשקיעים מחפשים בהן כגון ירושלים, תל אביב, באר שבע וחיפה. המחשבה היא שמרכזי הערים יהיה ביקוש גבוה לשכר דירה ובגלל זה, משקיעי נדל"ן רבים מגיעים למרכזי הערים. נושא התקציב לפעמים מגביל את הרכישה במרכזי הערים ולכן משקיעים מחליטים את עסקת הנדל"ן שלהם לבצע בפריפריה.

 

משקיע נדל"ן המחפש את התשואה השוטפת בדרך כלל יצא לפריפריה ובמקומות עם סיכון נמוך. משקיע נדל"ן המחפש את עסקת האקזיט (עסקה מהירה) יחפש מחירי נכסים אטרקטיביים על מנת שיהיה באפשרותו למכור את הנכס במחיר יקר יותר.

 

בשני המקרים, ההמלצה היא לרכוש ביישוב שישנן תכניות עתידיות שישפיעו לטובה על מחירי הנדל"ן בסביבה, כך יהיה ניתן ליהנות מעליית ערך עתידית של הנכסים לכן אשקלון נמצאת במקום הגבוהה ביותר בישראל.

אפשר להגיע אלי בכל הרשתות החברתיות

אפשר לנווט אלי למשרד לשלוח לי הודעה בווטסאפ הפרטי או להתרשם מהפייסבוק והאינסטגרם של המשרד